Fot. zlikwidowana plantacja, policja

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie przy współpracy policjantów z Komendy Miejskiej Policji ze Szczecina zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli 136 krzaków konopi indyjskich oraz suszu roślinnego konopi o wadze 4,25 kilograma.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w trakcie wykonywania czynności służbowych na terenie Pełczyc przy współpracy policjantów ze Szczecina ujawnili i zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich w różnych fazach rozwoju.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 4,25 kg suszu roślinnego i 136 krzaków konopi indyjskich. Policjanci zatrzymali w tej sprawie 34-letniego mieszkańca powiatu myśliborskiego.

Fot. zabezpieczona marihuana, policja

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów uprawy konopi oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd na wniosek Prokuratora zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here