Fot. Elizabeth Baggett

27-letni David Rojas odpowie przed sądem za zbezczeszczenie zwłok kobiety, który zmarła po przedawkowaniu narkotyków.

Do zdarzenia doszło w Los Angeles październiku 2019 roku. Policja dostała wezwanie w sprawie nieprzytomnej kobiety. Kiedy na miejscu pojawił się Rojas wraz z partnerem, funkcjonariusze stwierdzili, że 34-latka nie żyje. Wtedy jeden z nich poszedł do radiowozu, a 27-latek został sam ze zwłokami Elizabeth Baggett.

Jak podają amerykańskie portale, policjant miał wtedy podejść do ciała kobiety i dotykać jej piersi oraz sutków. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę przy mundurze funkcjonariusza. Rojas wyłączył urządzenie, jednak nie wiedział, że będzie one nadal nagrywać przez kolejne dwie minuty. 

W posiadanie filmu weszli jego znajomi, którzy zaczęli przesyłać do siebie nagranie. W końcu o wszystkim zaczęło dowiadywać się coraz więcej osób. Rodzina kobiety nie zamierza tak zostawić całej sprawy i domaga się pociągnięcia Rojasa do odpowiedzialności.

Pod koniec 2019 roku usłyszał on zarzuty kontaktu seksualnego ze zwłokami. Został wtedy zwolniony ze służby. Rojas twierdzi jednak, że jest niewinny. Prawnik rodziny zmarłej kobiety złożył pozew. Zawarto w nim m.in. informację o tym, że cała sprawa wywołała stres emocjonalny u syna i byłego partnera kobiety.

Źródło: New York Post, The Sun, Fakt24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here