Fot. nieruchomość na wzór Hacienda Napoles

Hiszpańskie przy współpracy z CBŚP i Europolem rozbiły gang przemytników kierowany przez Polaków.

Sprawa ma swój początek w 2017 roku. W listopadzie namierzone zostały pierwsze osoby podejrzane o przemyt marihuany.

Jak ustalili śledczy, w gangu każdy miał przydzielone zadanie i odpowiadał za inny proces. Narkotyki najpierw były uprawiane przez hodowców. Kolejna grupa zbierała narkotyki i dostarczała je do magazynów. Tam susz przechodził test jakości i był rozdzielany na odpowiednie porcje. W ostatnim etapie gangsterzy ładowali narkotyki do ciężarówek i przemycali na teren całej Europy.

Do sprawy aresztowano 6 Polaków oraz 69 Hiszpanów. Znaczna część grupy działała na terenie Grenady. Przestępcy odpowiedzą za przemyt i pranie brudnych pieniędzy.

W wyniku akcji służby przejęły 38 posiadłości i 50 aut wartych ponad 8 mln euro. Zajęto także konta bankowe oraz zabezpieczono gotówkę, łącznie ponad 570 tysięcy euro. 

Co ciekawe gangsterzy za wzór obrali sobie słynnego Pablo Escobara. Stworzyli nawet nieruchomość, która miała wyglądać niczym „Hacienda Nápolés”. Podobnie jak na kolumbijskim ranczo, tak i tutaj na bramie wjazdowej znajdowała się replika samolotu. W budynkach natomiast na ścianach wisiały fotografie przedstawiające gangsterów z bronią i gotówką w rękach.

Według policji posiadłość miała odwzorowywać bogactwo i władzę przestępców. Dochodziło tam do finalizowania umów narkotykowych, a następnie imprezowania.

Źródło: Europol

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here