Fot. nagranie z monitoringu

Dziennikarz TVP 3 Lublin Tomasz Zalewa został przyłapany, jak grzebie w śmieciach i rozrzuca ja na pobliskim trawniku. 

Jak się okazało, zrobił to wszystko na potrzeby reportażu, żeby pokazać, jak na placu Kaczyńskiego w Lublinie jest brudno. Śmieci wyciągnięte z kosza były tłem dla materiału o bałaganie i imprezach w centrum miasta. Nagranie znajdowało się na stronie telewizji, dziś rano zostało usunięte.

Film z Zalewą grzebiącym w koszu udostępnił na swoim Facebooku Urząd Miasta Lublin, który dodał opis – Hej TVP 3 Lublin! Nie nadążymy sprzątać śródmieścia, jeśli tak będziecie robić swoje „dziennikarstwo”. Najwyraźniej dziś śmieci na placu Lecha Kaczyńskiego było za mało, więc reporter TVP Lublin Tomek Zalewa dodał coś od siebie, żeby news był bardziej wstrząsający.

"Rzetelna" robota TVP Lublin

Hej TVP 3 Lublin! Nie nadążymy sprzątać śródmieścia jeśli tak będziecie robić swoje "dziennikarstwo". Najwyraźniej dziś śmieci na placu Lecha Kaczyńskiego było za mało, więc reporter TVP Lublin Tomek Zalewa dodał coś od siebie, żeby news był bardziej wstrząsający. Tak się złożyło, że "rzetelną" telewizyjną robotę nagrała kamera Centrum Monitoringu Wizyjnego Miasta Lublin. W najbliższych dniach w okolicy zacznie się pojawiać tam więcej patroli Straży Miejskiej i policji, więc może jeśli chcecie nagrywać swoimi kamerami więcej materiałów w podobnym stylu, to lepiej omijajcie Plac Lecha Kaczyńskiego, bo będą mandaty.

Publiée par Miasto Lublin sur Jeudi 13 août 2020

W tej sprawie dyrektor TVP 3 Lublin wydał oficjalne oświadczenie:

„Stanowisko dyrektora i redaktora naczelnego TVP3 Lublin Ryszarda Montusiewicza.

Niniejszym oświadczam, że TVP3 Lublin rozwiązała w trybie natychmiastowym w dn. 13.08.2020 umowę z p. Tomaszem Zalewą, współpracownikiem ośrodka regionalnego TVP w Lublinie.

Powodem tej decyzji jest zarejestrowane przez monitoring miasta Lublin zachowanie p. T. Zalewy w dn. 13.08.2020, polegające na tworzeniu i zarejestrowaniu telewizyjnym nieprawdziwej sytuacji poprzez rozrzucanie śmieci wyjmowanych przez niego ze śmietnika, aby potwierdzić zasadność (nota bene realną i obiektywną) podejmowanego tematu nieporządków na jednym z placów rekreacyjnych w śródmieściu miasta.

Zachowanie p. T. Zalewy, jako współpracownika TVP3 Lublin, jest absolutnie nieakceptowalne, naganne, poza standardami dziennikarstwa i pracy w TVP.

P. T. Zalewa jest całkowicie i osobiście odpowiedzialny za wykreowaną i zarejestrowaną sytuację, która w dobrej wierze i zaufaniu wobec jego rzetelności dziennikarskiej została wyemitowana. Jego zachowanie i postawa jako współpracownika TVP uderzyła w wizerunek oddziału terenowego TVP w Lublinie oraz telewizji publicznej.

Ryszard Montusiewicz, dyrektor – redaktor naczelny TVP3 Lublin”

Mimo, że nagranie zostało usunięte z oficjalnej strony, to nadal można je znaleźć w sieci:

Po prostu to zobaczcie XD

Publiée par Oglądam "Wiadomości", bo nie stać mnie na dopalacze sur Jeudi 13 août 2020

Źródło: Super Express

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here