Fot. ujawniona plantacja, policja

Podczas policyjnej akcji zabezpieczono 124 sadzonki o wysokości od 1,5 do ponad 2 metrów. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie. Zatrzymani zostali aresztowani przez sąd na trzy miesiące.

Kargowscy dzielnicowi namierzyli mężczyznę, a następnie odkryli plantację konopi indyjskich, którą ten się „opiekował”. W wyniku podjętych czynności i działań śledczych, policjanci z Sulechowa zatrzymali jeszcze dwóch innych mężczyzn do tej sprawy. Na plantacji policjanci zabezpieczyli 124 sadzonki konopi w różnych fazach wzrostu – od 1,5 do 2 m. wysokości.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy gminy Kargowa w wieku 24 – 26 lat. Ponadto podczas wykonywania czynności procesowych policjanci znaleźli i zabezpieczyli na terenie plantacji ponad 400 gramów suszu ziela konopi o czarnorynkowej wartości co najmniej kilkunastu tys. zł. Krzewy z plantacji zostały zabezpieczone procesowo i wkrótce zostaną zniszczone.

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzuty uprawy konopi oraz posiadania znacznej ilości ziela konopi za co zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzn. Decyzją Sądu Rejonowego w Świebodzinie, wydział zamiejscowy w Sulechowie wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here