Fot. nagranie z szarpaniny

4 sierpnia br., po godz. 6.00 rano z polecenia dyżurnego przemyskiej jednostki funkcjonariusze udali się na pl. Unii Brzeskiej w Przemyślu, gdzie według zgłoszenia miało dojść do uszkodzenia elementów ogrodzenia na jednej posesji.

Po przybyciu na miejsce interwencji nie zastano żadnych osób, podjęto więc czynności polegające na sprawdzeniu okolicy celem ujawniania sprawców. W rejonie supermarketu przy ul. Poniatowskiego w Przemyślu zauważono grupę 4-5 mężczyzn i kobietę, wobec których podjęto czynność legitymowania. 

Jeden z mężczyzn w trakcie interwencji zachowywał się agresywnie i wulgarnie, nie wykonywał przy tym wydawanych mu poleceń oraz kierował do funkcjonariuszy policji słowa wulgarne. Pozostałe, obecne na miejscu interwencji osoby zaczęły szarpać, odpychać, popychać i zadawać uderzenia policjantom.

W takcie szarpaniny mężczyzna, wobec którego podjęto legitymowanie, wyrwał się i wraz z pozostałymi uczestnikami zajścia zbiegł. O tym fakcie funkcjonariusze poinformowali pozostałe patrole, które pełniły tego dnia służbę na terenie Przemyśla. 

W toku pojętych czynności, bezpośrednio po interwencji, zatrzymano 5 osób. Jeden z mężczyzn został zatrzymany w czwartek. Dwóm dorosłym i jednemu nieletniemu ogłoszono zarzuty popełnienie przestępstwa z art. 224 §2 i art. 222§1 kk, nadto dwóm dorosłym zarzucono popełnienie czynu z art. 226§1 kk.

Zatrzymano również dwie osoby nieletnie, których udziału w zdarzeniu nie potwierdzono i przesłuchano w charakterze świadków. Wobec kobiety Prokuratura Rejonowa w Przemyślu zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, a wobec dwóch mężczyzn dozór policji i zakaz opuszczania granic Rzeczypospolitej Polskiej

Napaść, naruszenie nietykalności cielesnej, przemoc/groźba bezprawna, niewykonywanie poleceń, znieważanie. Polska Policja wyłapać, rozliczyć i sie pochwalić 💪👮‍♂️

Publiée par Służby w akcji sur Jeudi 6 août 2020

Źródło: Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here