Fot. Zdjęcie podglądowe

Ksiądz Piotr M. z Ruszowa został skazany przez sąd w Zgorzelcu na 5 lat więzienia za molestowanie dwóch dziewczynek.

Decyzją sądu jeleniogórskiego pedofil niedługo opuści areszt, gdyż wydany wyrok jest nieprawomocny, a ksiądz zdecydował się od niego odwołać.

Obrona wniosła o apelację do sądu, a więc już wkrótce rozpoczną się kolejne rozprawy ws. księdza pedofila.” – donosi Gazeta Wyborcza.

Sąd zdecydował o wypuszczeniu skazanego, gdyż prokuratura zna już wszystkie najważniejsze fakty w tej sprawie. Jak oświadczyła Diecezja Legnicka, ksiądz Piotr M., po wpłaceniu kaucji trafi do miejsca, które wyznaczy jego biskup. Nie będzie to jednak parafia w Ruszowie. Były proboszcz ma zakaz pełnienia funkcji publicznych, co oznacza, że nie może m.in. prowadzić nabożeństw.

Piotr M. został skazany na 5 lat za molestowanie niepełnosprawnych dziewczynek. Mecenas Artur Nowak przekazał, że ofiary są wstrząśnięte decyzją sądu. Wierni wierzą jednak, że ksiądz został oskarżony i skazany niesłusznie i jest niewinny.

Parafianie modlili się za byłego proboszcza przed budynkiem sądu, a jego sytuację porównali do Męki Chrystusa. Niektórzy twierdzą, że niepełnosprawna intelektualnie Julia skłamała, kiedy to jej matka pozwała księdza w ubiegłym roku.

Źródło: o2 / Gazeta Wyborcza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here