Fot. Zdjęcie podglądowe

Głogowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 37 i 21 lat, którzy na własną rękę usiłowali odzyskać skradzione pieniądze. Podejrzani usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności i zmuszania do określonego zachowania dwóch mieszkanek Głogowa. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu wschowskiego. Jeden z nich został okradziony na kwotę 9 tysięcy złotych. Jako sprawczynię wskazał jedną z głogowianek. Kobieta miała wykorzystać moment jego nieuwagi i przy pomocy kodu BLIK pozbawić go pieniędzy z konta.

Mężczyzna nie złożył jednak w tej sprawie zawiadomienia o przestępstwie. Postanowił wraz ze swoim znajomym działać na własną rękę.

Podejrzani podstępem zwabili dwie kobiety mające związek z kradzieżą do pokoju hotelowego, a następnie mieli je pozbawić wolności i zmuszać do określonego zachowania.

Sprawcy grozili pozbawieniem życia, jeśli kobiety nie oddadzą skradzionych pieniędzy. Mężczyźni nie osiągnęli jednak swojego celu, a o całej sprawie zostali powiadomieni policjanci.

Mundurowi zatrzymali 31 i 21-latka. Obaj usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto przy jednym z mężczyzn w trakcie zatrzymania ujawniono narkotyki.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here