Fot. Vincent Ball, John Barlow i Thomas Mee, policja

Trzej mężczyźni należący do grupy złodziei z Liverpoolu zostali skazania na wyroki pozbawienia wolności.

Jak przekazały media, najmłodszy z przestępców 42-letni Thomas Mee został skazany na 8 lat i 7 miesięcy, 52-letni Vincent Ball na 6 lat i 9 miesięcy oraz 58-letni John Barlow na 7,5 roku więzienia. O takich wyrok zdecydował sąd w Chester na początku tygodnia.

Oskarżeni przyznali się stawianych im zarzutów. W wyniku swoich działań gang wyrządził szkody i ukradł kosztowności, których łączną wartość oszacowano na ponad 600 tysięcy funtów.

Włamywacze za cel obierali sobie domy celebrytów oraz osób związanych z klubami piłkarskimi. Grupa wkradła się m.in. do posiadłości Raheema Sterlinga z Manchester City, prezesa Bury FC Steve’a Dale’a, właściciela Mansfield Johna Radforda Town czy też wokalisty Jaya Kaya.

Ball, Barlow i Mee to członkowie zorganizowanej grupy przestępczej, odpowiedzialnej za dokonanie przynajmniej 14 włamań w całej Anglii. Każde z nich było dokładnie zaplanowane. Trzej mężczyźni przemierzali setki mil, by popełniać przestępstwa, specjalizując się we włamaniach do domów biznesmenów, piłkarzy i celebrytów – przekazał w oficjalnym komunikacie rzecznik policji w Chester ds. przestępczości zorganizowanej.

Źródło: sportowefakty.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here