Fot. rozbity samolot przemytników, mat. prasowe

Kilka dni temu samolot przemytników rozbił się przy próbie startu z Papui-Nowej Gwinei. Dzięki skutecznej akcji policja rozbiła grupę przestępczą z Australii.

Jak poinformowała policja, śledztwo w sprawie tego gangu było prowadzone od dwóch lat. Agentom udało się prześledzić trasę, jaką samolot przemieszcza się, by odebrać i dostarczyć narkotyki.

Mały samolot Cessna wystartował z Mareeba w Australii. Maszyna przez cały lot nie przekroczyła wysokości tysiąca metrów. Dzięki temu nie została wykryta przez radary. Samolot wylądował na lotnisku w Papa Lea Lea. Tam przemytnicy załadowali na pokład ponad 500 kilogramów kokainy.

Według śledczych maszyna nie była w stanie udźwignąć tak wielkiego ciężaru, co uniemożliwiło skuteczne wystartowanie. Cessna rozbiła się przy próbie oderwania od ziemi. Przemytnicy zabrali narkotyki, a samolot porzucili na pasie startowym.

Fot. zabezpieczone narkotyki, mat. prasowe

31 lipa funkcjonariuszom udało się odnaleźć ukrytą kokainę. Łącznie zabezpieczono 28 toreb z narkotykami. Ich wartość została oszacowana na około 57 milionów dolarów.

Dwa dni po nieudanej próbie przemytu, do konsulatu Australii w Papui-Nowej Gwinei zgłosił się pilot samolotu. Łącznie zatrzymano pięć osób. Wszystkim grozi dożywotnie pozbawienie wolności.

Chciwość odegrała znaczącą rolę w działalności syndykatu i AFP nie może wykluczyć, że ciężar kokainy miał wpływ na zdolność samolotu do startu” – przekazała australijska policja w komunikacie.

Źródło: CNN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here