Fot. akcja policji, mat. prasowe

Policja z Phoenix opublikowała nagranie z interwencji, jaka miała miejsce 29 maja. Funkcjonariusze podjęli działania w związku z próbą napadu na sklep monopolowy.

Jeden z pracowników zadzwonił na policję, informując o mężczyźnie, który celuje bronią w klientów i kieruje groźby w ich kierunku. Mężczyzna, który próbował okraść sklep, ostatecznie jednak odpuścił i wyszedł z budynku. 

Niedługo później podejrzanego namierzyli funkcjonariusze. Kiedy wyszli z radiowozu i zaczęli biec za mężczyzną, ten ruszył w kierunku swojego domu i kiedy próbował otworzyć drzwi, strzelił z broni palnej.

Funkcjonariusze odpowiedzieli ogniem, trafiając napastnika, któremu udało się schować za drzwiami. Następnie policjanci rozkazali wszystkim domownikom wyjście na zewnątrz, po czym zauważyli, że postrzelony mężczyzna siedzi na ziemi.

Poszkodowany zaczął tłumaczyć się, że jego bron wystrzeliła przypadkowo, kiedy próbował otworzyć drzwi. Na miejsce wezwano pogotowie. Jak się okazało, napastnikiem był 22-letni Omar Luna. Młody mężczyzna ze szpitala trafił do aresztu i został oskarżony w związku z wystrzałem z broni w kierunku policjanta.

Źródłó: Police Activity

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here