Fot. "El Marro" aresztowany, policja

W niedziele nad ranem José Antonio Yépez Ortiz został schwytany przez meksykańskie służby. Narkobaron był jednym z najbardziej poszukiwanych osób w kraju.

“El Marro” to boss kartelu Santa Rosa de Lima. Gang trudnił się głównie w kradzieży i handlu paliwem. Na jego działalności Meksyk tracił ogromne pieniądze. Ortiz jest także odpowiedzialny za wyniszczenie stanu Guanajuato, który był uważany za jeden z najbezpieczniejszych w kraju.

Jego przestępcze działania doprowadziły do tego, że służby chciały go schwytać za wszelką cenę. W związku, z czym doszło do kontrowersji przy aresztowaniu jego rodziny.

20 czerwca do schwytana została matka narkobarona Maria Eva Ortiz, jego siostra Juana oraz kuzynka Rosalba. Jak się okazało, kobiety zostały aresztowane nielegalnie, co więcej śledcza Paulina Irais Medina Manzano dotarła do dowodów na “psychiczne torturowanie” przesłuchiwanych.

Kartel „El Marro” prowadził również krwawą wojnę z CJNG, w wyniku której zginęły setki, a może nawet i tysiące osób. Jakiś czas temu Jalisco New Generation postanowiło zakończył panowanie narkobarona. Grupa zabójców przejęła miasto Dolores Hidalgo i wysłała ostrzeżenie Ortizowi.

Nie zabijamy rodzin, kobiet, dzieci. “El Marro” rozumie, że całe Guanajuato ma już nowego właściciela, jest nim CJNG. Przestanie już zabijać niewinnych ludzi i wpływać na miasto, które przez lata niszczyłeś okradając, zabijając i porywając niewinnych. Ludzie już się nie boją, bo zdali sobie sprawę z tego, jaką jesteś świnią. Skończyła się twoja moc. Ludzie z całego Guanajuato, wiedzcie, że macie nasze wsparcie, a wkrótce wyciągniemy tego plugawego drania. Nie pozwolimy mu zdjąć białej flagi, jak mówi, ponieważ nie zawieramy rozejmu z brudnymi ludźmi.

Źródło: Daily Star

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here