Fot. Magdalena Ogórek i Piotr M., mat. prasowe

Podejrzany o liczne oszustwa został zatrzymany w piątek koło południa. Następnie trafił do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie został przesłuchany. 

Piotr M. to były poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W czasach rządu Leszka Millera pracował w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pełnił także funkcję rektora Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie, a następnie w Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie.

54-latek nie przyznaje się do stawianych mu pięciu zarzutów. Jeśli jednak zostanie uznany za winnego, grozi mu 10 lat odsiadki.

Pierwszy dotyczy działania na szkodę wierzycieli Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie. Polegało ono na ukrywaniu składników majątkowych szkoły o wartości 218 tysięcy złotych zagrożonych zajęciem w toku prowadzonych postępowań egzekucyjnych – poinformował prokurator Jacek Para.

Piotrowi M. miał także naruszać prawa pracowników Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla “poprzez niewypłacanie pensji pracownikom lub wypłacanie ich z opóźnieniem oraz nieregulowanie składek ZUS i składek zdrowotnych o wartości ponad 1 miliona złotych”.

Kolejny zarzut dotyczy – wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Wyższej Szkole Gospodarki i Zarządzenia w wysokości ponad 500 tysięcy złotych poprzez transfer środków pieniężnych tej szkoły na inne konta i przywłaszczenie tych pieniędzy.

Podejrzany miał też oszukać osobę prywatną na 2,6 miliona złotych poprzez zawieranie szeregu umów i wprowadzenie w błąd co do rzeczywistego przeznaczenia tych pieniędzy.

Decyzją sądu oskarżony trafił do tymczasowego aresztu na trzy miesiące.

Żona podejrzanego Magdalena Ogórek zabrała głos i wydała oświadczenie.

Źródło: PAP / Wprost / TVN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here