fot. zdjęcie podglądowe

Dziecko z poważną raną ciętą szyi trafiło w piątek po południu do szpitala. Okoliczności zdarzenia sprawdzają śledczy.

Policja w Tychach prowadzi postępowanie pod kątem usiłowania zabójstwa. Oficer prasowa asp. szt. Barbara Kołodziejczyk potwierdziła, że zatrzymana została 40-letnia matka dziecka.

Przesłuchiwani są też świadkowie, którzy znajdowali się w mieszkaniu wraz z napastniczką – matka oraz brat zatrzymanej. To prawdopodobnie oni wezwali pogotowie.

Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że to najprawdopodobniej matka ugodziła syna nożem. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala. Chłopiec w momencie interwencji był przytomny. Policjanci zbadali również trzeźwość matki dziecka. Zatrzymana kobieta była trzeźwa. – powiedziała Kołodziejczyk.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań przy ulicy Honoraty. Na miejsce wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W akcje ratowania dziecka byli zaangażowani policjanci, strażacy i ratownicy medyczni.

Dziecko po przetransportowaniu do szpitala musiało być od razu operowane. Lekarze ratowali chłopca przez kilka godzin. Jego stan jest oceniany jako ciężko, ale stabilny. Rana na szyi była bardzo głęboka. 

Więcej informacji mają przekazać przedstawiciele katowickiego szpitala. 

Źródło: wp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here