Fot. sprawca dwóch gwałtów, mat. prasowe

W ciągu pięciu tygodni pedofil dokonał gwałtów na nieletnich dziewczynach. Do drugiej zbrodni doszło, kiedy ten opuścił areszt.

Pierwsza sytuacja miała miejsce w połowie czerwca. Zubyr S. trafił do aresztu i został oskarżony o wykorzystanie 11-latki. Prokuratura zaczęła jednak twierdzić, że zeznania ofiary są niewiarygodne, w związku z czym po 12 dniach wypuściła pedofila.

Imigrant z Afganistanu wyszedł na wolność 3 lipca. Według wymiaru sprawiedliwości szanse na to, że dopuści się kolejnego przestępstwa, były minimalne.

Zubyr kolejny raz zaatakował w ostatni piątek. Jego ofiarą padła 13-latka, którą zwabił do cichego korytarza i tam wykorzystał. Do obu gwałtów doszło w Dortmundzie.

Podejrzany ma prawo do pobytu na terenie Niemiec, mimo że już wcześniej był oskarżony m.in. o przestępstwa narkotykowe. Wypuszczenie kryminalisty na wolność oburzyło niemieckie społeczeństwo, jednak jak tłumaczy prokurator Volker Schmerfeld-Tophof, wszystko obyło się zgodnie z prawem.

Potrzebujemy mieć uzasadnione podejrzenia, aby trzymać kogoś w zamknięciu. Żeby zaistniała obawa recydywy, trzeba mieć na to dowody. Tutaj zdecydowanie ich nie było. – mówił Schmerfeld-Tophof, który dodał, że istniały wątpliwości ws. pierwszego gwałtu. 

Źródło: o2.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here