Fot. więźniowie, którzy uratowali strażnika, mat. prasowe

Więźniowie z Gwinnett County Jail w stanie Georgia zostali bohaterami, ratując życie strażnika.

Mitchell Smalls, Terry Loveless i Walter Whitehead mają cele w pobliżu stanowiska, przy którym pracuje funkcjonariusz służby więziennej, w tym przypadku – Warren Hobbs.

Jeden z osadzonych zauważył, że pracownik zakładu karnego źle się poczuł i potrzebuje pomocy. Skazany zaczął uderzać w drzwi, żeby zaalarmować innych więźniów i strażników. Hobbsowi udało się na chwilę zebrać siły, żeby otworzyć kraty.

Mężczyźni ruszyli na pomoc i podbiegli do strażnika. Skorzystali z jego telefonu i wezwali innych pracowników. Jak się okazało, Hobss dostał nagłego ataku serca. Dzięki szybkiej reakcji ze strony więźniów udało się go uratować. Warren aktualnie wraca do zdrowia i przebywa w swoim domu.

Wzorowa postawa osadzonych została zauważona i pochwalona przez dyrekcję więzienia. Na Twitterze i oficjalnej stronie można znaleźć podziękowania.

Wyrazy uznania dla tych więźniów za przyjście z pomocą naszemu zastępcy, gdy doznał nagłego ataku serca na oddziale. Dziękujemy im za szybką pomoc i lekcję, jaką dają ich działania. To nie mundur czyni bohatera. To osoba, która go nosi” – czytamy.

Źródło: CBS News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here