Fot. zatrzymany mężczyzna, policja

Kilka dni temu w nocy na terenie Wawra policjanci zostali wezwani na interwencję, gdzie pokrzywdzony został zaatakowany przez kilku mężczyzn. Napastnicy, jak wynikało z relacji zgłaszającego, bili go, kopali i dwukrotnie ugodzili nożem.

Funkcjonariusze ustalili rysopisy sprawców i od razu podjęli poszukiwania. Niedługo później stołeczni wywiadowcy kolejno zatrzymali 44-latka i 47-latka.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnych cel. Sprawą zajęli się policjanci z komisariatu w Wawrze. Podjęte przez nich ustalenia oraz zgromadzony szeroki materiał dowodowy dały podstawy do przedstawienia zatrzymanym w prokuraturze zarzutów usiłowania dokonania zabójstwa. W sądzie przychylono się do skierowanego wniosku i zastosowano trzymiesięczny tymczasowy areszt wobec obu podejrzanych.

Jednym ze sprawców jest Tomasz B. – ojciec szesnastoletniego dziś Emila B. Ten drugi odpowiada jak osoba dorosła za zabójstwo dokonane w szkole na warszawskim Wawrze w 2019 r. 15-letni napastnik 10 maja śmiertelnie ranił nożem rok starszego Kubę. Oprawcy grozi 25 lat więzienia.

Ze wstępnych ustaleń śledztwa zdarzenie z 27 lipca 2020 r. ma pośredni związek z tym zabójstwem – podano w komunikacie.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here