Zdjęcie podglądowe

Działania Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald w Poznaniu oraz funkcjonariuszy Komedy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu z tzw. „Archiwum X”, doprowadziły do ustalenia sprawcy zbrodni zabójstwa, która miała miejsce w maju 2015 roku w miejscowości Lusówek w województwie wielkopolskim.

Zbrodnia opisana w notesie

Czynności procesowe wykonywane w toku innego postępowania karnego, nadzorowanego przez Dział do Spraw Wojskowych Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald w Poznaniu ujawniły dowody, które zwróciły uwagę na zdarzenie sprzed lat. Chodziło o sprawę niewyjaśnionego zgonu mężczyzny, którego zwłoki ujawniono w maju 2015 roku w wodach Jeziora Lusowskiego.

Śledczy dotarli do notesów należących do Grzegorza L. W jednym z nich, w rozdziale zatytułowanym „Zemsta po latach”, odkryli opis zabójstwa jakiego dokonał wymieniony. Autor zapisków, stosując retrospekcję, opisał swoje życie od narodzin do śmierci matki, w tym krzywdy jakich doznał od swojego ojczyma wyrządzone mu w dzieciństwie.

Zrzucony z pomostu

Dalsze działania procesowe, w tym weryfikacja dowodów dokonana przez policjantów z „Archiwum X”, powiązały niewyjaśnioną śmierć z 2015 roku z osobą Grzegorza L. Opisany przez niego w pamiętniku ojczym okazał się mężczyzną, którego zwłoki znaleziono w jeziorze 5 lat temu. Jak ustalono, zmarły utonął, po tym jak został zrzucony z pomostu do wody.

Usłyszał zarzut zabójstwa

Prokurator ogłosił Grzegorzowi L. zarzut zabójstwa ojczyma dokonanego z zamiarem bezpośrednim i w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie (art. 148 § 2 pkt 3 kodeksu karnego). Aktualnie weryfikowane są wyjaśnienia złożone przez podejrzanego.
Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: pk.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here