Jarosław Ł. pseudonim Masa. Foto: PAP/Wojciech Pacewicz
Jarosław Ł. pseudonim Masa

30 lipca przed Sądem Okręgowym w Łodzi rozpoczął się proces Jarosława Ł. (Sokołowskiego) znanego jako „Masa”. Słynny świadek koronny zasiada na ławie oskarżonych obok 21 innych osób.

Prokurator Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie skierował 22 stycznia 2020 roku do Sądu Okręgowego w Łodzi akt oskarżenia przeciwko Jarosławowi Ł. ps. „Masa”, Zbigniewowi G. – byłemu Naczelnikowi Wydziału Wywiadu Kryminalnego jednej z Komend Wojewódzkich Policji i 20 innym osobom.

Śledztwo prowadzone przeciwko oskarżonemu dotyczyło oszustw kredytowych polegających na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem szeregu banków, powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz udzielania korzyści majątkowych, wyłudzania usług budowlanych.

Jarosław Ł. jest także podejrzany o wielokrotne udzielanie korzyści majątkowych Naczelnikowi Wydziału Wywiadu Kryminalnego jednej z Komend Wojewódzkich Policji w związku z pełnioną przez niego funkcją publiczną, wyłudzania odszkodowań komunikacyjnych, ujawniania informacji niejawnych, udzielania substancji psychotropowych, udaremniania zaspokajania wierzycieli, składania zawiadomień o przestępstwach niepopełnionych i składania fałszywych zeznań.

„Masa” w maju 2018 roku został aresztowany w związku z 17 zarzutami. 13 maja 2020 roku Sąd Okręgowy w Łodzi zdecydował o wypuszczeniu oskarżonego, który teraz odpowiada z wolnej stopy.

Źródło: TVP Info / PAP / Prokuratura Krajowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here