Fot. zabezpieczone Lamborghini Huragan EVO, mat. prasowe

Amerykański rząd, aby ratować gospodarkę, która ucierpiała w wyniku pandemii koronawirusa, wprowadził program, który ma pozwolić utrzymać się firmom bez potrzeby zwalniania pracowników.

Taką okazję wykorzystują również nieuczciwi przedsiębiorcy. Jednym z nich jest David Hines. Od kwietnia składał on wnioski o pomoc w ramach programu wsparcia mniejszych przedsiębiorstw. Dotyczyły one czterech prowadzonych przez niego firm, w których zatrudnia ponad 70 osób.

29-letni Hines otrzymał łącznie 4 miliony dolarów. Pieniądze zamiast na ratowanie swoich przedsiębiorstw i wypłaty dla pracowników postanowił wydać na swoje zachcianki, a resztę zachować na rachunkach bankowych.

Pierwsze, od czego zaczął to zakup samochodu Lamborghini Huragan EVO. Auto miało kosztować go 318,5 tysiąca dolarów. Poza tym pieniądze przeznaczał m.in. na luksusowe życie, pobyty w hotelach, biżuterię, ubrania i kobiety.

Przez pewien czas skutecznie udawało mu się oszukiwać urzędników dzięki podrobionym dokumentom wypłat. Sprawą bliżej przyjrzały się jednak instytucje nadzorcze, które nie zarejestrowały żadnych wydatków ze strony należących do niego firm.

Jak się okazało, Hines zdążył wydać około 600 tysięcy złotych. Resztę pieniędzy postanowił zatrzymać dla siebie.

Podejrzany o defraudację środków publicznych został zatrzymany, jednak szybko wpłacił kaucję w wysokości 100 tysięcy dolarów i trafił do aresztu domowego. Za oszustwo grozi mu nawet 70 lat więzienia.

Źródło: o2.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here