Zdjęcie podglądowe

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy szybko zakończyli przejażdżkę skradzionym autem przez 15-latka. Nieletni wsiadł za kierownicę toyoty zaparkowanej na terenie ośrodka wypoczynkowego i wybrał się w podróż do miasta. Na domiar złego badanie trzeźwości wykazało, że spożywał wcześniej alkohol. O jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

W sobotę po godzinie 16. oficer dyżurny płockiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu. Toyota warta blisko 85 tys. zł została skradziona z terenu ośrodka wypoczynkowego w gminie Łąck. Użytkownik pojazdu, korzystając z uroków letniego wypoczynku po kilkunastu minutach zorientował się, że jego pojazd został skradziony.

Poinformowani o kradzieży samochodu policjanci, natychmiast rozpoczęli działania aby zatrzymać sprawcę i odzyskać toyotę. Czujni policjanci z płockiej drogówki podczas patrolu terenu zauważyli na jednej z ulic miasta nadjeżdżające z przeciwnego kierunku auto tej samej marki i koloru co skradziony.

Z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, mundurowi zatrzymali samochód do kontroli. Kiedy podbiegli do pojazdu, za kierownicą siedział młody człowiek. Okazał się nim 15-letni płocczanin. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości nieletniego. Alkomat pokazał blisko 0,2 promila alkoholu w organizmie.

Samochód wrócił już do właściciela, a nieletni wkrótce zostanie przesłuchany. O jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here