Fot. Oleg Pirogow, mat. prasowe

Oleg Pirogow jest „Worem w zakonie”, czyli jedną z najważniejszych osób w rosyjskim świecie przestępczym. 

Za 43-latkiem był wystawiony międzynarodowy list gończy z czerwoną notą Interpolu. Gangstera schwytano 18 lipca w Sopocie na prośbę rosyjskich służb. Podejrzany został tymczasowo aresztowany i przesłuchany przez prokuratora. Takie informacje potwierdziła agencja RIA Nowosti. 

Pirogow urodził się na Litwie w Dukszty. Następnie przeprowadził się z rodziną do Rosji. Tam znany jest pod pseudonimem “Cyrkacz”. Nawiązuje on do sposobu, w jaki uniknął obowiązkowej służby wojskowej, czyli dostarczenia fałszywego zaświadczenia ze szkoły cyrkowej.

Określenie wor w zakonie używane w dawnym ZSRR, obecnej Rosji i republikach postradzieckich określenie profesjonalnego przestępcy, który po dopełnieniu stosownych rytuałów, został uznany przez środowisko przestępcze za osobę przestrzegającą zasad niepisanego „kodeksu przestępczego” i będącą autorytetem dla innych przestępców.

Wory w zakonie oznaczają się specjalnymi, przysługującymi tylko im tatuażami. Dawniej nie wolno było im służyć w wojsku ani współpracować w żaden sposób z władzą radziecką.

Niegdyś worem mógł być tylko Rosjanin, obecnie są to także przedstawiciele innych narodów, należący do różnych gangów rosyjskiej mafii

Przestępczą karierę Pirogow rozpoczął na początku XXI wieku, jednak szybko trafił na 5 lat do więzienia. “Worem w zakonie” został w 2011 roku.

Oleg stoi między innymi za krwawymi wojnami pomiędzy rosyjskimi gangami. Przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się m.in. w Turcji.

Źródło: kresy.pl / Wikipedia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here