Fot. zamordowana dziewczyna, mat. prasowe

Sąd w Uddevalli skazał 23-letniego imigranta z Iraku za brutalne zamordowanie 17-letniej Szwedki, z którą był w związku.

Tishko Ahmed to uchodźca pochodzenia kurdyjskiego. Do Szwecji przyjechał w 2006 roku. Jak przekazali świadkowie, mężczyzna wielokrotnie stosował przemoc wobec partnerki, twierdził, że powinna mu się podporządkować. Z tego powodu dochodziło do regularnych kłótni i rozstań.

Wilma Andersson zaginęła w połowie listopada 2019 roku. Nagle zniknęła ze swojego domu. Dziewczyna była poszukiwana przez rodzinę, sąsiadów i znajomych. Policja od samego początku podejrzewała, że winnym całej sprawy może być jej chłopak. Jak się okazało, w jego mieszkaniu znaleziono odciętą głowę ofiary, mimo tego imigrant wciąż nie przyznaje się do winy. 

Fot. oprawca 17-latki, mat. prasowe

Reszty ciała młodej Szwedki nigdy nie odnaleziono. Badania biegłych potwierdziły, że Ahmed był poczytalny i w pełni świadomy tego, co robi. 

Oprawca został skazany na dożywotnie pozbawienie wolności, ponadto musi zapłacić rodzinie ofiary 227 tysięcy koron. Obrońca mężczyzny zapowiedział odwołanie się od wyroku.

Źródło: Polsat News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here