Fot. zdjęcie podglądowe

Prokuratura i Policja wyjaśniają szczegółowo okoliczności interwencji podjętej wobec agresywnego mężczyzny, do której doszło na terenie Siedlec.

Wczoraj (24.07) po godz.19 dyżurny siedleckiej komendy Policji otrzymał z WCPR informację o agresywnie zachowującym się mężczyźni na jednej z posesji  w Siedlcach. Interwencję zgłaszała matka mężczyzny. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zastali agresywnego mężczyznę. Nie reagował on na żadne polecenia wydawane przez policjantów.

Jeden z funkcjonariuszy został przez mężczyznę uderzony pięścią w twarz. Policjanci wobec mężczyzny użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci gazu. 34-latkowi założono kajdanki. W pewnym momencie mężczyzna zaczął słabnąć i tracić przytomność.

Funkcjonariusze natychmiast zdjęli mężczyźnie kajdanki i zaczęli udzielać pierwszej pomocy. Wezwali też na miejsce karetkę pogotowia. Niestety mężczyzna zmarł. Pomocy medycznej wymagali także interweniujący policjanci.

Na miejscu czynności nadzorował prokurator. Jak wstępnie ustalono, w miejscu tym przeprowadzano interwencje kilkukrotnie. Wszystkie z nich miały związek z agresywnym i irracjonalnym zachowaniem mężczyzny.

Celem zbadania wszystkich okoliczności zdarzenia skierowani zostali również policjanci Wydziału Kontroli KWP zs. w Radomiu oraz BSW KGP. Przyczynę śmierci mężczyzny wyjaśni sekcja zwłok zarządzona przez prokuratora.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here