Zdjęcie podglądowe

We wtorek w Busku – Zdroju doszło do kradzieży. Powiadomieni o zdarzeniu kryminalni ruszyli na miejsce, aby zabezpieczyć ślady, przesłuchać świadków oraz zgrać monitoring z okolic miejsca przestępstwa. W jednej z firm zastali 56 – latka, który przedstawił się właścicielowi jako policjant i zażądał wydania monitoringu.

Nie wiedział, że zrobił to w obecności funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego. Mieszkaniec gminy Pacanów został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Za podawanie się za funkcjonariusza publicznego grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

We wtorek na terenie jednej z posesji w Busku – Zdroju doszło do kradzieży. Na miejsce zdarzenia pojechali kryminalni, aby tam zabezpieczyć ślady, przesłuchać świadków, a także zgrać zapis z kamer monitoringu znajdujących się w okolicy miejsca przestępstwa. W jednej z firm przejrzeli zapis z monitoringu i pojechali wykonywać dalsze czynności.

Po pewnym czasie zadzwonił właściciel tej firmy i poinformował kryminalnych, że pojawił się u niego mężczyzna, który podawał się za funkcjonariusza Policji z Buska – Zdroju i zażądał wydania monitoringu. Policjanci niezwłocznie wrócili do przedsiębiorcy. Tam zastali 56 – letniego mężczyznę, który przedstawił się im jako „policjant nadzorujący pracę policjantów”.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego przedstawili się, pokazali legitymacje służbowe i poprosili mężczyznę o to samo. Ten pokrętnie odpowiedział, że gdzieś zostawił. 56 – latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Śledczy dokładnie sprawdzili jego tożsamość i zupełnie wykluczyli, aby miał coś wspólnego z Policją. Wczoraj fałszywy policjant usłyszał zarzut.          

Kto, podając się za funkcjonariusza publicznego albo wyzyskując błędne przeświadczenie o tym innej osoby, wykonuje czynność związaną z jego funkcją podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here