Fot. zabezpieczone wyroby, policja

Za wyrabianie i sprzedaż napojów spirytusowych bez wymaganego wpisu do rejestru odpowie 76-latka z Terespola. Z ustaleń policjantów wynikało, że kobieta może rozlewać i sprzedawać napoje spirytusowe. W miejscu jej zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli „nielegalny” alkohol oraz papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kobieta odpowiadać będzie też za wręczenie funkcjonariuszom korzyści majątkowej.

Policjanci z Komisariatu Policji w Terespolu ustalili, że 76-letnia mieszkanka miasta może rozlewać i sprzedawać napoje spirytusowe niewiadomego pochodzenia. Ustalili również „klienta”, który zakupił nielegalny alkohol.

Wczoraj policjanci weszli na teren posesji zajmowanej przez kobietę. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych ujawnili i zabezpieczyli  rozrobiony już alkohol. Funkcjonariusze zabezpieczyli też ponad 180 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

W trakcie prowadzonych działań 76-latka, chcąc uniknąć odpowiedzialności, postanowiła wręczyć policjantom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od wykonywanych czynności.

Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Kobieta odpowiadała będzie również za wykroczenie skarbowe.

Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 1600 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here