Fot. Marcelina Zawadzka, mat. prasowe

Marcelina Z. prowadząca „Pytanie na śniadanie” i „The Voice of Polan” jest zamieszana w przestępstwa podatkowe. Kobieta na początku lipca została oskarżona o oszustwo i pranie brudnych pieniędzy. 

Gwiazda TVP jest zamieszana w międzynarodową aferę. Łącznie w sprawie oskarżono 18 osób z Polski, Ukrainy, Litwy i Białorusi. Postawiono im 102 zarzuty. Oszustwa podatkowe dotyczą obrotu biżuterią, kawą i napojami energetycznymi. 

Według ustaleń śledczych grupa przestępcza wyłudziła nawet 40 mln zł.

Zawadzka usłyszała trzy zarzuty, jednak nie jest podejrzana o udział w grupie przestępczej.

Marcelina Z. jest jedną z oskarżonych. Zarzuty dotyczą uszczuplenia podatku, przyjęcia i rozliczania faktur, prania brudnych pieniędzy. Oskarżona przyznaje się do dwóch czynów, nie przyznaje się do zarzutu prania brudnych pieniędzy na etapie postępowania przygotowawczego – poinformowała sędzia Edyta Janiszewska, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Ciężko mi komentować tę sprawę, bo czuję się w niej podwójnie oszukana. Najpierw straciłam pieniądze na transakcji z nieuczciwym kontrahentem (…) Potem dowiedziałam się, że obsługujące mnie biuro księgowe dokumenty tejże feralnej transakcji (…) uwzględniło w księgach rachunkowych i deklaracjach podatkowych, czego ponoć robić nie wolno – powiedziała Zawadzka w rozmowie z mediami.

Jak podają Polskie media, na zarzuty zareagowało także samo TVP, a Marcelina Zawadzka prawdopodobnie straci pracę jako telewizyjna prezenterka.

Źródło: Super Express / Fakt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here