Fot, aresztowani karabinierzy, mat. prasowe

Po raz pierwszy w historii Włoch, na potrzeby śledztwa zabezpieczono komisariat. Między innymi to właśnie tam karabinierzy dopuszczali się przestępstw.

Siedmiu funkcjonariuszy policji traifło do aresztu. Są oni podejrzani o kontrolowanie handlu narkotykami, wymuszenia, oszustwa, co więcej mieli się także dopuścić torturowania innych osób.

Włoskie media porównały proces działania karabinierów do sposobów opisanych w powieści o mafii neapolitańskiej, autorstw Roberto Saviano. „Styl Gomorra” – takie nagłówki widniały w lokalnych gazetach. 

Mam kłopot z nazwaniem tych osobników karabinierami, bo zachowywali się jak przestępcy. Na tym posterunku nie działo się nic zgodnego z prawem – przekazała szefowa prokuratury w Piacenzy Grazia Pradella.

Wszystkie te najcięższe przestępstwa zostały popełnione w szczytowym okresie zamknięcia kraju z powodu pandemii, przy lekceważeniu najbardziej elementarnych reguł ostrożności wprowadzonych na mocy dekretów prezesa Rady Ministrów. Podczas gdy w mieście liczono kolejnych zmarłych z powodu koronawirusa, ci karabinierzy dostarczali narkotyki dilerom siedzącym w domu w związku z kwarantanną w kraju – tłumaczyła prokurator.

To zdarzenia niebywałe i nie do opisania, niedopuszczalne czyny, które grożą splamieniem wizerunku formacji karabinierów – skomentował sytuację minister obrony Włoch Lorenzo Guerini.

Źródło: Polsat News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here