fot. YouTube

„Niebieskie Ulice” to zrealizowany w czasie wolnym od służby utwór muzyczny czterech policjantów w ramach projektu RaPsy 997 ze wsparciem z NSZZP woj. kujawsko- pomorskiego i pomorskiego. – czytamy w opisie nowo dodanego utworu na kanale RaPsy997.

– Prosimy pamiętać, że utwór ten jest to nasza wizja artystyczna, nie należy jej traktować jako oficjalnego hymnu, czy też traktować dosłownie wszystkich zawartych w piosence słów, gdyż znajduje się tam wiele odniesień do innych utworów czy też literatury oraz filmu – zastrzegają autorzy.

– Ideą stworzenia piosenki oraz teledysku było budowanie pozytywnego wizerunku Policji jako formacji, w której służą ludzie z pasją, jak również chcemy pokazać, że to nie jest tak, że policjanci tylko chodzą po ulicach i wypisują mandaty na wyścigi. Dbamy o bezpieczeństwo nawet z narażeniem życia, nie tylko własnego, ale i naszych bliskich. Szykan Policji nie brakuje, a nasza muzyka to z jednej strony reakcja na to, co się dzieje, a z drugiej pokazanie, że jesteśmy najsilniejszą grupą, która musi utrzymać porządek. Nie jesteśmy potulnymi owieczkami i chcemy pokazać naszą służbę także od bojowej strony. Teledysk ten dedykujemy głównie policjantom, którzy na co dzień wypełniają słowa policyjnego ślubowania i stawiają często na szali swoje własne zdrowie, a nawet życie.

Jest to też jasny i bezkompromisowy przekaz dla środowisk przestępczych – czytamy w dalszym opisie klipu.

Źródło: cgm.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here