Fot. zdjęcie podglądowe

We wtorek doszło do pościgu za podejrzanymi, którzy autem próbowali uciec przed policją. W trakcie czynności jeden z funkcjonariuszy oddał strzały z broni. Jak się okazało, znajdował się pod wpływem alkoholu.

We wtorek funkcjonariusz komendy powiatowej w Wadowicach stawił się do służby i zaraz po jej rozpoczęciu udał się na akcję. Po niej – zgodnie z procedurą – policjant został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wykazało ono, że jest pod działaniem alkoholu. Policjant został zawieszony w czynnościach służbowych. Wszczęte zostało wobec niego postępowanie dyscyplinarne oraz postępowanie administracyjne zmierzające do wydalenia ze służby” – przekazała rzecznik wadowickiej policji mł. asp. Agnieszka Petek.

Pościg miał miejsce w godzinach popołudniowych. Policjanci chcieli zatrzymać pojazd do kontroli drogowej, wiedząc, że podróżują nim osoby podejrzane o przestępstwo. Kierujący podjął jednak próbę ucieczki. 

Mężczyzna stwarzał zagrożenie dla życia innych osób, o mało nie potracił kobiety, znajdującej się na poboczu.

W Inwałdzie policjanci – wykorzystując swój radiowóz jako środek przymusu bezpośredniego – zatrzymali ścigany samochód. Osoby jadące audi zaczęły uciekać pieszo. Po krótkim pościgu, w trakcie którego policjanci oddali kilka strzałów ostrzegawczych, 32-letnia kobieta i dwaj mężczyźni w wieku 40 lat, zostali obezwładnieni i zatrzymani. Nikt nie doznał obrażeń ciała” – informuje Petek.

21.07.2020 godzina 16:20Inwałd, ul. Wadowicka – kolizja radiowozu policyjnego z pojazdem Audi, za którym trwał pościg….

Publiée par Małopolskie Drogi sur Mardi 21 juillet 2020

Źródło: TVP / RMF24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here