fot. cbsp.policja.pl

Zatrzymania członków grupy handlującej dopalaczami Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 7 osób podejrzanych o handel dopalaczami. Czynności zostały przeprowadzone na terenie województw mazowieckiego, świętokrzyskiego i pomorskiego. Zatrzymani to mieszkańcy Warszawy, Trójmiasta i kilku miejscowości na terenie województwa świętokrzyskiego, w wieku od 20 do 39 lat.

2 osoby tymczasowo aresztowane

Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzenia do obrotu znacznych ilości dopalaczy oraz prania pieniędzy.

Na wniosek prokuratora, sąd został środek zapobiegawczy w postaci  tymczasowego aresztowania wobec 2 podejrzanych.

Ustalenia śledztwa

Jak wnika z poczynionych w toku śledztwa ustaleń grupa działała w latach 2016 – 2019 na terenie niemal całej Polski i za pomocą sklepów internetowych, przy wykorzystaniu firm kurierskich, sprzedawała środki odurzające. Wstępne szacunki wskazują, że w okresie działania grupy, jej członkowie mogli rozprowadzić w ten sposób około 50 kg dopalaczy.

Kilkadziesiąt paczek z dopalaczami

W toku realizowanych czynności funkcjonariusze przeprowadzili szereg przeszukań i zabezpieczyli amfetaminę, a także sprzęt elektroniczny, w tym komputery i telefony. Nadto policjanci przejęli kilkadziesiąt paczek zawierających dopalacze.

Mogli „zarobić” 1,4 miliona złotych

Dotychczas w sprawie występuje 9 podejrzanych. Wstępne ustalenia wskazują, iż grupa na przestępczej działalności mogła „zarobić” prawie 1,4 miliona złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

Źródło: pk.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here