fot. policja.pl

Trzech napastników używając między innymi pałki teleskopowej, napadło młodego tarnowianina. Ten jednak nie zamierzał zgłaszać sprawy na policję. Tarnowscy policjanci ustalili napastników i przedstawili im zarzuty. Teraz tarnowscy pseudokibice czekają na wyrok sądowy.

Początkiem czerwca br. w Tarnowie miało miejsce pobicie 19-latka. Z wstępnych informacji wynikało, że młody mężczyzna spacerował ulicą Nadbrzeżną Dolną, gdzie miało napaść na niego trzech mężczyzny. Agresorzy, kopiąc i bijąc go, dodatkowo mieli używać pałek teleskopowych. Następnie sprawcy pozostawili pokrzywdzonego na ulicy, wsiedli do swoich samochodów i oddalili się w różnych kierunkach. Całe zdarzenie widział świadek, który powiadomił dyżurnego tarnowskiej Policji.

Na miejsce zostały skierowane patrole prewencji, które potwierdziły jedynie, że pobicie miało miejsce, natomiast pokrzywdzony nie zamierza zgłaszać tego faktu tarnowskim stróżom prawa. Okazało się bowiem, że jest sympatykiem tarnowskiej drużyny piłkarskiej, a napastnicy, to najprawdopodobniej pseudokibice drugiej tarnowskiej drużyny.

Sprawą zajęli się „kryminalni”, którzy kilka tygodni ustalali okoliczności tego napadu. Analiza zebranego materiału dowodowego pozwoliła na ustalenie danych personalnych napastników. Okazali się nimi mieszkańcy Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego w wieku 18-19 lat, pseudokibice tarnowskiej drużyny.

Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania zatrzymanych policjanci odnaleźli siekierkę, maczetę oraz gazy oklejone naklejkami świadczącymi o przynależności do drużyny. Młodzi pseudokibice usłyszeli zarzut pobicia o charakterze chuligańskim określonym w art. 158 oraz art. 57a kodeksu karnego. Mężczyźni przyznali się do pobicia oraz wyjaśnili jego okoliczności. Zostali doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury, gdzie dobrowolnie poddali się karze. Prokurator zastosował wobec nich środki wolnościowe w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego.

Źródło: tarnow.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here