fot. screenshot

Zabójcy z Elite Group kartelu Jalisco Nueva Generation opublikowali kolejny film, który tym razem jest skierowany do José Antonio Yépeza „El Marro”, domniemanego przywódcy kartelu Santa Rosa de Lima.

Filmy publikowane przez CJNG w ostatnim czasie nabrały ogromnego rozgłosu, to wszystko dzięki mediom społecznościowym takim jak YouTube, czy Facebook. Wideo opublikował również dziennikarz i reporter Antonio Nieto za pośrednictwem Twittera.

Do nowego filmu kartel użył drona i kilku kamer, aby zaprezentować swoją potęgę, a w szczególności mundury, wyposażenie taktyczne, broń i pojazdy.

Jeden z przedstawicieli CJNG, z zakrytą twarzą i zakamuflowanym mundurem, jest odpowiedzialny za wysłanie wiadomości do przywódcy „El Marro”. Nazywają go brudnym członkiem gangu, który zabija niewinnych.

Ponadto zapewniają, że nie jest to wojna przeciwko narodowi, a tym bardziej przeciwko rządowi lub jego siłom federalnym, ale przeciwko ludziom odpowiedzialnym za „El Marro”.

Nie zabijamy rodzin, kobiet, dzieci. Marro, od razu rozumie, że całe Guanajuato ma już nowego właściciela, jest nim CJNG. Przestanie już zabijać niewinnych ludzi i wpływać na miasto, które przez lata niszczyłeś okradając, zabijając i porywając niewinnych. Ludzie już się nie boją, bo już zdali sobie sprawę z tego, jaką jesteś świnią. Skończyła ci się moc…” – mówi podczas wideo.

CJNG obwinia również kartel Santa Rosa de Lima za zabicie całej rodziny, w której były kobiety i jedna dziewczynka, a także za masakrę dokonaną w Irapuato, w której zginęło 25 osób.

Z drugiej strony ostrzegają go, że już przybyli do miasta Dolores Hidalgo, „gdzie ludzie są również zmęczeni wymuszeniami oraz zastraszaniem” z jego strony. W stronę „El Marro” padają również słowa, że nie potrafi się „troszczyć o ludzi i nie ma pojęcia jak ich bronić”.

Ludzie z całego Guanajuato: wiedzcie, że macie nasze wsparcie, a wkrótce wyciągniemy tego plugawego drania. Nie pozwolimy mu zdjąć białej flagi, jak mówi, ponieważ nie zawieramy rozejmu z brudnymi ludźmi, a tym bardziej z niewinnymi” – zapewniają w nagraniu.

Osoba, która wypowiada na nagraniu wszystkie słowa wyjaśnia również, że Santa Rosa de Lima zabijało niewinnych ludzi, w tym policjantów. Zapewnia również, że pomimo braku problemów z siłami federalnymi, jeśli się na nie natkną, zmierzą się z nimi całym swoim arsenałem.

Ponieważ ludzie i wy oboje wiecie, że prawdziwym rakiem społecznym są niewinne zabójstwa El Marro. Jesteśmy bliscy zakończenia tej wojny. Naszym celem nie jest porywanie, czy wymuszanie opłat za mieszkania. Działalność CJNG jest inna.

Na samym końcu zapewnili, że będą szukać „El Marro” gdziekolwiek by się nie ukrył, ponieważ ich celem jest przedstawienie go „El Mencho” (przywódca CJNG), aby „powiedział mu, co myśli o nim twarzą w twarz”.

Źródło: infobae.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here