Fot. zatrzymanie podejrzanego, policja

Policjanci Wydziału Kryminalnego VII Komisariatu KMP w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali sprawcę tragicznego w skutkach zdarzenia, do którego doszło w jednym z pustostanów w dzielnicy Górna.

14 lipca 2020r. po godz. 15.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o śmiertelnym pobiciu do jakiego doszło w pustostanie kamienicy przy ul. Krośnieńskiej w Łodzi.  Na miejsce niezwłocznie skierowano grupę dochodzeniowo – śledczą. Wykonano oględziny miejsca zdarzenia, zebrano szereg śladów oraz informacji, które pozwoliły na wytypowanie sprawcy.

Rozpoczęły się intensywne poszukiwania. Jeden z tropów prowadził na Bałuty, gdzie poszukiwany miał wynajmować mieszkanie. Kryminalni podejrzewali, że może się tam ukrywać. Wkrótce ich przypuszczenia się potwierdziły. Został tam zatrzymany. Jak ustalono 24-letni napastnik tuż przed napadem szukał późniejszej ofiary. Wypytywał o niego osoby siedzące przed kamienicą.

Gdy dotarł do pustostanu, w którym pomieszkiwał denat, rzucił się na 60-latka i dotkliwie pobił. W wyniku odniesionych obrażeń pobity mężczyzna zmarł. Jego zwłoki znaleźli znajomi, którzy poszli sprawdzić co się z nim dzieje, po tym jak usłyszeli od wychodzącego z budynku 24-latka, że chyba zabił ich znajomego.

Sprawca usłyszał zarzut zabójstwa, ten czyn zagrożony jest karą dożywotniego pozbawienia wolności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here