Fot. policjant zaatakowany przez nożownika, YouTube

Biuro policji w hrabstwie Clarke na potrzeby śledztwa FBI opublikowało nagranie ze strzelaniny, jaka miała miejsce 1 lipca 2019 roku, chwilę przed godziną 13. 

Dwóch funkcjonariuszy została skierowanych do Athens. Na miejscu zastali uzbrojonego w ostre narzędzie mężczyznę, który miał zakłócać spokój i grozić, że zrobi sobie krzywdę. 

Jak się udało ustalić, był to 23-letni Aaron Hong, który po przyjedzie policjantów, zaczął grozić im nożem rzeźnickim.

Funkcjonariusze przed długi czas starali się utrzymywać dystans i negocjować z podejrzanym. Wydawali mu polecenia, aby ten odłożył nóż. Hong jednak nie współpracował.

Policjanci próbowali go przekonać, żeby się nie zbliżał i wielokrotnie mówili, że nie chcą do niego strzelać. Ten jednak odpowiadał „Zróbcie to! Dalej ku**a, zróbcie to!„.

Kiedy odległość między napastnikiem a mundurowym się zmniejszyła, w pewnym momencie Hong zaczął biec w stronę policjanta, który wciąż próbował go przekonać do poddania się. 

Funkcjonariusze nie mogąc dłużej ryzykować oddali kilka strzałów w stronę mężczyzny. Ten padł na ziemię, jednak po chwili wstał i rzucił się na policjanta, po czym wyrwał z ręki jego broń.

Napastnik został postrzelony ponownie. Na miejsce została wezwana karetka, jednak Hong w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu strzelaniny.

Źródło: Police Activity

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here