Fot. kokaina ukryta w ziarnach kawy, policja

W piątek włoska policja zabezpieczyła paczkę z kawą, w której ukryto także przemycaną kokainę. Do sprawy zatrzymano jednego podejrzanego.

Uwagę Gwardii Finansowej obecnej na mediolańskim lotnisku Malpensa przyciągnęła paczka zaadresowana do sklepu z tytoniem w Pontassieve w Toskanii.

Na opakowaniu znajdowało się nazwisko odbiorcy Santino D’Antonio. Funkcjonariusze szybko skojarzyli, że są to fikcyjne dane bossa mafii z filmu „John Wick”, w związku z czym postanowili otworzyć przesyłkę.

W środku znajdowały się trzy paczki z kawą. Kiedy funkcjonariusze rozbili jedno ziarno, posypała się z niego czysta kokaina. 

Łącznie zabezpieczono 180 gramów narkotyków. Paczka z kontrabandą została wysłana z Kolumbii. 

Funkcjonariusze schwytali adresata w sklepie z tytoniem, kiedy ten przyszedł odebrać swój towar. Do sprawy zatrzymano 50-letniego kucharza, obywatela Włoch, który posiada meldunek w Medellin.

GdF Varese

#Cocaina nei chicchi di caffè. Arrestato dalla #GDF di #Varese, in provincia di #Firenze, un responsabile che ha tentato di importare, all’interno di 2 Kg. di pregiato caffè colombiano, un ingente quantitativo di sostanza #stupefacente.#NoiconVoi#aeroportomalpensa

Publiée par Guardia di Finanza sur Vendredi 17 juillet 2020

Źródło: TVP Info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here