Fot. zatrzymanie podejrzanego, policja

Czarnkowscy policjanci zatrzymali sześć osób, które w Internecie znieważały i groziły policjantom popełnieniem przestępstwa na ich szkodę. Podejrzani już usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W maju policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Czarnków. Mężczyzna był poszukiwanym przez sąd przestępcą z wyrokiem na koncie, który ugryzł policjanta. Dodatkowo miał przy sobie narkotyki i kierował pojazdem pomimo zakazu sądowego. Usiłował uciec bo nie chciał iść do więzienia.

Został prawomocnie skazany za włamania na karę bezwzględnego więzienia. Rodzina zatrzymanego nagrała fragment przebiegu interwencji i zamieściła go w sieci. Wówczas pod filmami ukazały się wpisy i komentarze negujące pracę policjantów, które w konsekwencji doprowadziły do fali hejtu wobec mundurowych.

W sprawie tej zostało wszczęte postępowanie, nadzorowane przez trzcianecką prokuraturę. W jego efekcie autorzy wpisów, wyczerpujących znamiona przestępstw takich jak groźby karalne i znieważenia, zostali zatrzymani kilka dni temu przez czarnkowskich policjantów.

W sumie mundurowi zatrzymali czterech mężczyzn i dwie kobiety. Cała szóstka trafiła do komendy, gdzie usłyszała zarzuty. To mieszkańcy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w wieku od 19 do 37 lat.

Podczas przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Przeprosili za swoje zachowanie. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi im kara do 2 lat więzienia.

Źródło: policja.pl / Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here