Fot. Zdjęcie podglądowe

W lubelskim sądzie zapadł wyrok w sprawie 23-letniej matki, która brutalnie zamordowała swoje nowo narodzone dziecko.

Do zdarzenia doszło w czerwcu 2018 roku w miejscowości Majdan Kozłowiecki. 21-letnia wówczas studentka Agata F., urodziła w 7-8 miesiącu ciąży. Kobieta ukrywała przed wszystkimi, że spodziewa się dziecka. 

Według ustaleń śledczych celowo zażyła narkotyki, aby wywołać poród. Następnie wrzuciła swoje dziecko do pieca i je spaliła. 

Po porodzie spotkała się ze swoim 27-letnim chłopakiem, współżyła z nim, a następnie poszli razem na wesele. W tym czasie ciało dziecka znalazła rodzina kobiety, która wezwała policję.

Według jej zeznań noworodek urodzin się martwy – Dziecko wpadło do wody. Wyjęłam je. Było sine i nie oddychało. Trzymałam je na rękach jakieś 15 minut. Potem zawinęłam w ręcznik i włożyłam do kuchenki – powiedziała śledczym.

W Sądzie Okręgowym w Lublinie w końcu zapadł wyrok w sprawie. Agata F. została skazana na 8 lat więzienia za zbezczeszczenie zwłok i nieudolne usiłowanie pozbawienia życia dziecka. Nie udało się ustalić, czy dziecko rzeczywiście urodziło się martwe, w związku z czym, kobieta nie odpowie za zabójstwo.

Źródło: Polsat News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here