Fot. podejrzany o morderstwo, Twitter

37-letni Chad Lee Houser 1 lipca trafił do aresztu w związku z podejrzeniem zabójstwa. Podejrzany przebywał za kratami i miał usłyszeć zarzuty morderstwa dziecka. 

Mężczyzna najpierw trafił do więzienia w hrabstwie Cumberland. Po kilku dniach został przeniesiony do stanowego zakładu karnego w Raleigh. 37-latek zaczął skarżyć się na ból w klatce piersiowej i według strażników potrzebował opieki medycznej w więziennym oddziale szpitalnym.

Jak ujawniły media, mężczyzna już po 9 dniach aresztu dokonał ucieczki. Przebrał się w znaleziony fartuch chirurgiczny, a następnie wyszedł ze strzeżonego oddziału, śledząc kroki farmaceuty, który właśnie kończył pracę. Aby zmylić pracowników więzienia, wziął ze sobą worek ze śmieciami. 

Mężczyzna został zatrzymany przez strażnika przy wyjściu. Funkcjonariusz kazał mu się wylegitymować, jednak ten nie posiadał żadnego dokumentu i nie zamierzał zostawać w środku. Houser zaczął dyskutować ze strażnikiem i w pewnym momencie zniknął i nie wiadomo, w jaki sposób wydostał się na wolność.

Pokonał ogrodzenie, po czym ukradł ciężarówkę z placu budowy. Jak się okazało, pojazd miał wbudowany GPS, co pozwoliło na szybkie zlokalizowanie uciekiniera. Policjanci schwytali go około 80 kilometrów od więzienia.

Była to pierwsza udana próba ucieczki z więzienia w Raleigh od 1994 r.

Źródło: Polsat News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here