Fot. Kamil S. z pumą, Facebook

Od piątku 10 lipca trwa obława na Kamila S., który wraz ze swoim zwierzęciem uciekł do lasu i ukrywa się przed policją i antyterrorystami.

Kamil S. to weteran wojny w Afganistanie, który mieszka niedaleko Ogrodzieńca. Puma Nubia mieszkała z nim od 6 lat. Zwierzę jest częściowo udomowione, miało nawet spać w łóżku.

Sąd zdecydował jednak, że 36-latek nie może dłużej opiekować się Nubią i ma ją przekazać poznańskiemu zoo. W piątek przeprowadzono próbę odebrania pumy Kamilowi S. Pracownicy zoo z nakazem sądowym przyszli do domu mężczyzny.

Ten jednak nie zamierzał współpracować i wraz z Nubią uciekł do lasu. Poszukiwany nie przyniosły żadnych efektów, więc do akcji wykorzystywany jest także helikopter.

Pracownicy zoo próbują przekonać internautów, że zwierzę żyło w nieodpowiednim środowisku i było zaniedbane. W sieci pojawiają się jednak głosy, że nie jest to prawda i puma od zawsze miała zapewnione najlepsze możliwe warunki do życia.

Głos w tej sprawie zabrał m.in. Prezydent Mysłowic.

❗️Trwa wielka obława na człowieka, który nie chce oddać pumy o imieniu Nubia! Od wielu godzin w okolicach Ogrodzieńca …

Publiée par Dariusz Wójtowicz – Prezydent Mysłowic sur Samedi 11 juillet 2020

Poszukiwania wciąż trwają, a Kamil S. udostępnił na Facebooku nagranie, na którym informuje, że wraz z pumą znajdują się w bezpiecznym miejscu, oraz że w obecnej sytuacji niezbędna jest pomoc prawna.

Dziękujemy za każdą wiadomość. Za każde wsparcie.Siła w Was. Udostępniamy nasze posty. Podajemy dalej. Bez tego kłamstwo będzie góra. Niech media widzą jaką mamy armię.Czekamy na rozwój wydarzeń. Czekamy na fachową pomoc prawną. Bez tego nie możemy nic zrobić.

Publiée par Projekt PUMA – Nubia sur Vendredi 10 juillet 2020

Źródło: Fakt24 / Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here