fot. Australian Police

Dwóch członków gangu motocyklowego i jeden z ich współpracowników zostali oskarżeni o posiadanie i handel narkotykami. Policja przejęła ponad 300 tysięcy dolarów australijskich w gotówce.

Dochodzenie w sprawie gangu motocyklowego Mongols Motorcycle Club spowodowało konfiskatę 3 kg kokainy i 1 kg metamfetaminy w mieście Perth. Mongols to gang motocyklowy stworzony w 1969 w Montebello w USA przez latynoskich weteranów wojny wietnamskiej, których ze względu na pochodzenie nie przyjęto do Hells Angels. Szacuje się, że w gangu jest około 500-600 członków, którzy działają w 14 krajach. W poprzednich latach policja udaremniła ich przestępczą działalność. W 2002 roku gang Mongols starł się z Hells Angels. Do krwawej strzelaniny doszło w kasynie w Laughlin w Nevadzie. Bilans ofiar to 3 ofiary śmiertelne, jeden z członków Mongols, który został zasztyletowany oraz dwie zastrzelone osoby z Hells Angels.

fot. New Zealand Police

W ramach przeprowadzonej akcji policja zrobiła naloty na mieszkania w Landsdale i Alexander Heights, gdzie znaleziono i skonfiskowano dużą ilość gotówki – ponad 300 tysięcy dolarów oraz inne narkotyki.

Dwóch mężczyzn z gangu, w wieku 22 i 42 lat, oraz 36-letnia współpracownica została aresztowana 2 lipca.

Wszyscy zostali oskarżeni o wiele przestępstw, w tym posiadanie zabronionych narkotyków z zamiarem sprzedaży lub dostawy. Odmówiono im zwolnienia za kaucją.

Detektyw Jason Beesley w wydanym komunikacie powiedział, że to zatrzymanie pokazuje, jak na szeroką skalę działają gangi motocyklowe. To zatrzymanie potwierdza ich funkcjonowanie.

„Fakt, że w grę wchodzi 3 kg kokainy i 1 kg mety, sugeruje, że aresztowani nie znajdują się na poziomie ulicy – są znacznie wyżej w hierarchii dowodzenia.” – skomentował.

„Nasze dochodzenie w sprawie szerszych sieci przestępczych jest w toku i będziemy bezlitośnie ścigać wszystkich ludzi, którzy będą próbować wypełnić nasze ulice szkodliwymi narkotykami”.

Źródło: DailyMail.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here