fot. Meksykański Sekretariat Obrony Narodowej

Meksykański Sekretariat Obrony Narodowej opublikował nagranie ze strzelaniny. Do incydentu doszło w zeszły piątek około 3 w nocy. 16. zmotoryzowana kawaleria wojskowa została zaatakowana w Nuevo Laredo przez oddział bojowy Tropa del Infierno.

Jest to grupa uderzeniowa związana z kartelem Cartel del Noreste. Według potwierdzonych informacji przez wojsko wszystkich 16 członków kartelu, którzy brali udział w ataku zginęło podczas strzelaniny z armią meksykańską w północno-wschodnim stanie Tamaulipas. Żaden z żołnierzy nie ucierpiał.

Krwawa strzelanina miała miejsce na drodze w dzielnicy Fresnos w Nuevo Laredo.

Na zdjęciach, które opublikowano w mediach społecznościowych w piątek po południu widzimy ciała członków kartelu, które leżą na tyle furgonetki, z której rozpoczęto atak.

Kilku innych członków Tropa del Infierno leżało również na zboczu drogi.

Meksykański Sekretariat Obrony Narodowej

Kamera zamontowana na meksykańskim pojeździe wojskowym zarejestrowała moment odparcia ataku i pościgu za członkami kartelu. Żaden żołnierz nie zginął, ani nie został ranny. Uszkodzone zostały tylko trzy pojazdy.

Żołnierze odzyskali 12 karabinów szturmowych, w tym dwa karabiny snajperskie Barrett .50 i osiem karabinów AR-15.

Cártel del Noreste został założony w 2014 roku jako pododdział potężnej wówczas organizacji przestępczej Los Zetas i kierowany jest przez Juana Gerardo „El Huevo” Treviño Chaveza.

Meksykański Sekretariat Obrony Narodowej

Organizacja przestępcza jest obecna w północno-wschodnich stanach Coahuila, Tamaulipas, Nuevo León oraz w północno-środkowych stanach San Luis Potosí i Zacatecas.

Prokuratura Tamaulipy oferuje nagrodę w wysokości 100 000 USD za informacje prowadzące do aresztowania „El Huevo”.

Źródło: dailymail.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here