Fot. zdjęcie podglądowe

Brytyjskie służby schwytały Marka W. 29 maja, kiedy próbował przekroczyć granicę w porcie w Dover.

W samochodzie należącym do Polaka pochodzącego z Bytomia odnaleziono łącznie 80 kilogramów kokainy. Narkotyki w paczkach były ukryte w pudłach z zabawkami. Ładunek miał dotrzeć z Polski do Cambridgeshire.

Łączna wartość narkotyków została oszacowana na 8,1 mln funtów. 45-latek powiedział śledczym, że nie ma żadnego związku z ujawnioną kokainą. Proces Polaka został wyznaczony na 9 lipca.

fot. Police Professional

Ludzie tacy jak Marek W. wykonują brudną robotę w imieniu zorganizowanych grup przestępczych. Teraz mężczyzna będzie sam musiał stawić czoła konsekwencjom. Zysk, jaki można osiągnąć z przemytu narkotyków, oznacza, że przestępcy będą próbować prawie wszystkiego, aby uniknąć wykrycia.– informuje Martin Grace z Narodowej Agencji ds. Przestępczości cytowany przez Onet.pl

Nielegalne narkotyki mają znaczący wpływ na nasze społeczeństwo, będąc główną przyczyną niezliczonych włamań, kradzieży i rabunków. Są one również wykorzystywane przez zorganizowane grupy przestępcze. – przekazał David Smith, dyrektor regionalny Border Force.

Źródło: https://www.policeprofessional.com / Onet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here