fot. Materiały prasowe / The Mirror

43-letni Christian B. z Niemiec nie ma łatwego życia w więzieniu. Chodzi o sprawę z 2007 roku, a konkretnie o porwanie i zabójstwo dziewczynki 3-letniej Madeleine McCann. Madeleine zniknęła z mieszkania z ośrodka wypoczynkowego Mark Warner, znajdującego się w miejscowości Praia da Luz w portugalskim regionie Algarve w 2007 roku. Rodzina do Portugalii pojechała na wakacje.

Do tej pory pod uwagę brano kilkaset wersji wydarzeń, jednak żadna z nich się nie potwierdzała. Obrót sprawy nastąpił w 2017, kiedy pochodzący z Niemiec – Christian B. pił alkohol wraz ze swoim znajomym w barze. W telewizji miał pojawić się akurat materiał, który dotyczył sprawy Madeleine. Wtedy Christian wyjawił koledze, że wie co się stało z dziewczynką. Pokazał mu również nagranie z napaści seksualnej na inną kobietę.

Znajomy, z którym przesiadywał w barze zeznał i przekazał policji informacje, które uzyskał od swojego kolegi. 43-latek został aresztowany, a aktualnie odsiaduje wyrok 7 lat pozbawienia wolności w niemieckim więzieniu za gwałt. Oprócz tego jest głównym podejrzanym w sprawie porwania 3-latki. Śledczy zajmujący się sprawą ustalili, że w dniu zaginięcia, czyli w 3 maja 2007 roku Christian miał przebywać w okolicach, w których porwano dziewczynkę.

Podejrzany od 1995 do 2007 roku mieszkał w Portugalii i pracował w gastronomii oraz dorabiał handlując samochodami. Miał również handlować narkotykami. Portal „Daily Mail” ustalił, że w 2005 roku Christina B. napadł i zgwałcił 72-letnią kobietę, która do Portugalii przyjechała na wakacje. Oprócz tego miał ją związać i brutalnie pobić używając do tego metalowego prętu.

Sprawa w ostatnich dniach ponownie nabrała rozgłosu. O zbrodni głośno jest również w więzieniu, w którym przebywa 43-letni Christian. Otrzymuje on groźby z pogróżkami, a więźniowie sami chcą wymierzyć sprawiedliwość.

Został umieszczony w izolatce, a na spotkania z prawnikami jest doprowadzony w asyście strażników. „The Sun” powołując się na anonimowego informatora podało, że „Wobec Christiana B. zastosowano specjalne środki, wszystko ze względu na rozgłos. Jest duża możliwość, że ktoś go zaatakuje„.

Dziennik „Mail on Sunday” podał ostatnio do informacji, że w 2016 roku w kamperze, w którym Christian miał podróżować zostały znalezione stroje kąpielowe oraz ubranka dziecięce. Na terenie działki, która należała do 43-latka znaleziono również pendrive’y, na których było ponad 8 tysięcy plików z pornografią dziecięcą.

43-latek, który odsiaduje karę 7 lat więzienia był wcześniej wielokrotnie karany między innymi za pedofilię, gwałty, kradzieże, narkotyki. Policja zajmująca się sprawą wiąże go z innymi czterema zaginięciami nieletnich dzieci. Prokuratura nie ujawnia szczegółów. Śledczy przypuszczają, że dziewczynka nie żyje, jednak do tej pory nie odnaleziono jej ciała.

Źródło: Daily Mail / o2.pl / Fakt.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here