fot. Facebook

Przed dzisiejszym meczem Pucharu Polski, pomiędzy Lechem Poznań z Lechią Gdańsk, sympatycy klubu z Gdańska przemalowali lokomotywę stojącą przed stadionem Lecha. Początek spotkania o godzinie 20:00.

Swoim wybrykiem pochwalili się w mediach społecznościowych. Na odpowiedź kibiców Lecha nie było trzeba zbyt długo czekać. Dla fanatyków Lechii przygotowali specjalną paczkę w skład której wchodzi blok rysunkowy, kredki, plastelina i lokomotywa gotowa do pokolorowania.

Puchar jest nasz!

Publiée par Ultras Lechia Gdańsk sur Mercredi 8 juillet 2020

Dziś w nocy chłopcy z Gdańska postanowili „ozdobić” nieco zabytkową lokomotywę stojącą obok stadionu.

Rozumiemy, że zdolności malarskie idą w parze ze znajomością ortografii. Nie będziemy ganić, bo przypuszczamy, że intencje były… no, jakieś tam były 🙂

Wychodząc naprzeciwko problemom, które życie stawia przed ULG postanowiliśmy wspomóc ich starania. Przygotowaliśmy specjalną paczkę – w skład której wchodzi blok rysunkowy, kredki, plastelina i lokomotywa gotowa do pokolorowania. Jako wyjątkowy dodatek dokładamy również dwie książki. Jedna z nich, z całą pewnością nie raz, nie dwa wywoła niesamowite zaskoczenie na twarzach ULG – jest to bowiem SŁOWNIK ORTOGRAFICZNY. Druga – znacznie trudniejsza – o Bohaterach Poznańskiego Czerwca 1956 r. Tych samych, którzy jako pierwsi przeciwstawili się komunistycznej władzy, a jednocześnie wybudowali m.in. lokomotywę, która stoi pod naszym stadionem.

Życzymy miłego rysowania i jeszcze milszej lektury. Pamiętajcie chłopaki – aby nie wyjeżdżać za linie.

Dziś w nocy chłopcy z Gdańska postanowili "ozdobić" nieco zabytkową lokomotywę stojącą obok stadionu. Rozumiemy, że…

Publiée par Kibice Lecha Poznań sur Mercredi 8 juillet 2020

Sprawę skomentował na Twitterze rzecznik prasowy Lecha Poznań:

„Gratulacje” za akt wandalizmu wobec lokomotywy, która jest symbolem Lecha, ale wyprodukowana została w Zakładach Cegielskiego w 1956, więc sprawcy swoim występkiem okazali „szacunek” także robotnikom Czerwca ’56. Ciekawe, czy podobnie traktują bohaterów wydarzeń na Wybrzeżu…

Następnie dodał: „Oczywiście dodam, że na miejscu działa monitoring i działania wyjaśniające zostały już podjęte. No i po drugie, już trwa usuwanie zniszczeń. Kibice Lecha – do zobaczenia wieczorem!”

Lokomotywa została bardzo szybko naprawiona.

Początek spotkania Lecha Poznań z Lechią Gdańsk już o 20:00!

Źródło: Twitter / Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here