Fot. rozbity autobus, mat. prasowe

Do zdarzenia doszło na ulicy Klaudyny na warszawskich Bielanach. Autobus miejski numer 181 po godzinie 10 doprowadził do zderzenia.

Pojazd w pewnym momencie zjechał z drogi i uderzył w trzy zaparkowane samochody oraz latarnię, której klosz spadł na stojące pod nią auto.

W wyniku zdarzenia ranna została jedna osoba, którą ratownicy medyczni odwieźli do szpitala.

Samochody zostały zniszczone, autobus uszkodzony. Jak przekazali świadkowi kierowca był bardzo zdenerwowany całym zdarzeniem. Policja przekazała, że testy alkomatem potwierdziły, że mężczyzna był trzeźwy.

Pierwsze badania zakazanych substancji w organizmie wykazały, że kierowca jest pod wpływem metamfetaminy. 25-latek został zabrany do szpitala, gdzie zostaną pobrane od niego próbki moczu i krwi.

To już kolejny przypadek kiedy kierowca firmy Arriva pod wpływem narkotyków doprowadził do wypadku.

Jeżeli potwierdzą się informacje o obecności substancji psychoaktywnych u kierowcy, rozważymy zerwanie umowy z przewoźnikiem – poinformowała rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka.

Policja w Warszawie zaczyna kontrole. – Policjanci stołecznego Wydziału Ruchu Drogowego będą prowadzić wzmożone kontrole stanu trzeźwości i stanu psychofizycznego kierowców komunikacji miejskiej, rozpoczynających pracę, jak i powracających do zajezdni. Kierowcy będą także kontrolowani w czasie postoju na pętlach.

Źródło: Onet / Twitter / o2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here