fot. Facebook

38-letni Dawid Kostecki został znaleziony martwy 2 sierpnia 2019 roku w celi Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka. Zdaniem prokuratury powiesił się w celi, leżąc na łóżku. Służba Więzienna informowała, że funkcjonariusze reanimowali mężczyznę do przyjazdu pogotowia ratunkowego. Ekipie pogotowia nie udało się go uratować.

W czasie trwającego śledztwa w sprawie śmierci boksera Dawida Kosteckiego przesłuchano 40 świadków. Obaj osadzeni, którzy siedzieli z Kosteckim podkreślali w swoich zeznaniach, że bokser na nic się nie skarżył i „nie było osób, których bałby się”. Z ustaleń wnika, że nikt w areszcie nie znęcał się nad Kosteckim psychicznie i fizycznie. Nie udało się odnaleźć też żadnego niebezpiecznego przedmiotu, który mógłby doprowadzić do jego obezwładnienia – na przykład paralizatora. 

Pełnomocnicy rodziny Kosteckiego – mecenasi Roman Giertych i Jacek Dubois są przekonani, że były pięściarz został uduszony.

Tego samego zdania jest również siostra i żona Kosteckiego. Patryk Vega zapowiedział film „Pętla”, który do kin trafi we wrześniu. „Pętla” nawiązywać będzie do afery podkarpackiej. Oprócz tego w filmie poruszony zostanie wątek Dawida Kosteckiego.

 To będzie bardzo gruby film – powiedział jakiś czas temu w rozmowie z Radiem ZET Patryk Vega.

Reżyser wypuścił właśnie kolejną zapowiedź dokumentu.

Jestem przekonana, że go zamordowali. Przede wszystkim, dzwonił trzy dni przed śmiercią do żony Edyty i mówił jej, że czuje się niepewnie, że czuje, że coś wobec jego osoby się nawypierd**la” – mówi w dokumencie siostra Kosteckiego.

Powiem tak, że jeśli nawet to byli współwięźniowie to służba więzienna też musiała brać w tym udział” – dodała.

CZĘŚĆ 3: „ŚMIERĆ DAWIDA CYGANA KOSTECKIEGO”

„ŚMIERĆ DAWIDA CYGANA KOSTECKIEGO”. CZĘŚĆ 3 DOKUMENTACJI "AFERY PODKARPACKIEJ" DO FILMU "PĘTLA" PATRYKA VEGI.PĘTLA" – ZWIASTUN FILMU DLA KOBIET ❤️➡️ http://youtu.be/XKhO16nen-0"PĘTLA" – ZWIASTUN FILMU DLA MĘŻCZYZN 💪🏼➡️ http://youtu.be/819oW4xKvhg

Publiée par Patryk Vega sur Dimanche 5 juillet 2020

Źródło: tvp.info / Facebook Patryk Vega

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here