Fot. zabezpieczona siekiera, policja

Trzymiesięczny areszt zastosował sąd wobec 33-letniego mężczyzny podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych oraz uszkodzenie mienia. Mężczyzna został zatrzymany przez wolskich policjantów.

Kilka dni temu po godzinie 15 policjanci z wolskiej patrolówki otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który niszczy zaparkowane auta przy użyciu siekiery. Policjanci od razu udali się w poszukiwaniu sprawcy.

Na widok umundurowanego patrolu mężczyzna próbował uciekać pomiędzy zaparkowanymi pojazdami. Stanowcza reakcja policjantów doprowadziła do zatrzymania go. 33-latek w ręku trzymał siekierę, która został mu odebrana.

W trakcie dalszych ustaleń okazało się, że 33-latek groził mężczyźnie, który próbował go powstrzymać. Reakcja ze strony sprawcy była natychmiastowa, krzyczał do mężczyzny, że go zabije i szedł z siekierą w jego kierunku. Mężczyzna bojąc się o własne życie szybko schronił się w bezpiecznym miejscu. Funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna groził pozbawieniem życia kobiecie.

W tym samym czasie inni policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zniszczenia mienia w budynku. Policjanci ustalili, że mężczyzna biegał po klatce schodowej z siekierą i niszczył elewację budynku. Mundurowi obejrzeli monitoring na którym utrwalił się wizerunek sprawcy. Na nagraniu od razu rozpoznali go i wiedzieli, że to ten sam mężczyzna.

Zatrzymany 33-latek został doprowadzony do komendy na Woli. Badanie alkomatem wykazało, że ma on ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci zgromadzili materiał dowodowy, zostały wykonane czynności procesowe oraz oględziny.

Podejrzany usłyszał łącznie sześć zarzutów karnych, cztery dotyczyły uszkodzenia mienia, dwa zarzuty dotyczyły kierowania gróźb karalnych. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora o zastosowanie wobec 33-latka środka zapobiegawczego i decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here