fot. Materiały prasowe

Po ponad dwóch miesiącach poszukiwań znaleziono zmasakrowane szczątki kobiety. Całe Stany Zjednoczone żyją morderstwem 20-letniej Vanessy Guillen, która ostatni raz była widziana w bazie wojskowej w Fort Hood w Teksasie, 22 kwietnia.

Kobieta zniknęła z dnia na dzień, a w bazie wojskowej Fort Hood zostawiła swoje osobiste rzeczy, między innymi portfel, czy kluczyki do auta. Jak informuje BBC kobieta kilka tygodni przed zaginięciem była molestowana przez jednego z sierżantów. Nie ujawniła jednak jego danych i zachowała sprawę w tajemnicy. Swoje zachowanie tłumaczyła tym, że nie byłaby to pierwsza tego typu skarga. Poprzednie sprawy miały zostać „zamiecione pod dywan”. Nikt nie interesował się skargami, które składały inne kobiety.

fot. ABC News

Śledczy ustalili, że podejrzanym może być 20-letni żołnierz Aaron David Robinson. W dniu zaginięcia Robinson miał pokłócić się z poszukiwaną kobietą. Ustalono, że wychodząc z bazy wojskowej pchał duże plastikowe pudło na kółkach. 20-latek w zeszłym tygodniu uciekł ze swojego posterunku. Następnego dnia został namierzony przez policję, jednak podczas próby kontaktu popełnił samobójstwo.

W dniu popełnienia samobójstwa przez 20-latka, żołnierze znaleźli szczątki kobiety. Ciało było zmasakrowane, pocięte na kawałki i wrzucone do trzech dołów. Następnie zalano je cementem.

W sprawie aresztowano Cecily Aguliar, która jest żoną jednego z żołnierzy z bazy wojskowej Fort Hood. Planowała rozwód, ponieważ ostatnie kilka miesięcy miała spotykać się z mężczyzną, który był podejrzanym o dokonanie tej zbrodni.

W wyniku śledztwa ustalono, że Robinson kilkukrotnie uderzył młodą kobietę młotkiem w głowę. Miał pociąć jej ciało i zapakować do plastikowego pudła. Gdy udało mu się wyjechać z bazy wojskowej z pomocą Cecily Aguliar ukrył szczątki, które zalał później cementem.

Kobiecie, która pomogła sprawcy grozi teraz 20 lat pozbawienia wolności.

Moja siostra bała się zgłosić nękanie, ponieważ nikt nie chciał jej słuchać tak jak innych dziewczyn. Traktują molestowanie seksualne i napaść jako żart. Nie obchodzi ich to” – skomentowała siostra zamordowanej kobiety.

Źródło: BBC / Polsat News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here