Fot. zatrzymanie podejrzanego, policja

Ursynowscy kryminalni z zespołu poszukiwań ustalili miejsce pobytu i zatrzymali poszukiwanego listem gończym do odbycia 6 lat pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się między innymi handlem narkotykami. Dodatkowo katowicki sąd apelacyjny wydał wobec niego nakaz tymczasowego aresztowana w związku z inną sprawą. 37-latek ukrywał się w jednej z miejscowości na terenie powiatu piaseczyńskiego.

Policjanci obserwowali miejsce pobytu poszukiwanego od wczesnych godzin porannych. Dokładnie wiedzieli, na której terenie posesji w Józefosławiu przebywa poszukiwany 37-letni ursynowianin.

Mężczyzna w przeszłości utrzymywał jedną z czołowych pozycji w środowisku pseudokibiców. Był notowany za posiadanie oraz dystrybucje środków odurzających, aż wreszcie został skazany na karę 6 lat więzienia za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się między innymi handlem narkotykami.

Funkcjonariusze wiedzieli, że mężczyzna miał świadomość, że jest poszukiwany, dlatego też miał być bardzo ostrożny i czujny w postępowaniu, a przypadku jakiegokolwiek podejrzenia o zatrzymaniu go, mógłby podjąć próbę ucieczki.

Fot. zabezpieczone narkotyki, policja

Nie pomogło mu to jednak z konfrontacji z precyzyjnie zaplanowanymi i podjętymi działaniami ursynowskich kryminalnych z zespołu poszukiwań. Kiedy wybiła godzina 6:00 rano, funkcjonariusze dynamicznie weszli do jego mieszkania i zanim sam poszukiwany podjął jakiekolwiek działaniu, już był obezwładniony.

Podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli prawo jazdy obywatela Republiki Łotewskiej ze zdjęciem poszukiwanego. W trakcie czynności jeden z policjantów biorących udział w działaniach, powiadomił telefonicznie funkcjonariuszy będących wewnątrz, że przed ich wejściem zatrzymany zdążył wyrzucić przez balkon jakieś małe pudełko. Po odnalezieniu go i sprawdzeniu narkotesterem okazało się, że wewnątrz była amfetamina.

Mężczyzna został przewieziony do ursynowskiego komisariatu Policji w celu wykonania z nim czynności, a następnie zgodnie z dyspozycjami sądów trafił do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe lata.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here